Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо правомірності надання ЦОП у м. Києві безоплатної послуги по забезпеченню платників податків бланками звітності

May 16, 2016

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС у м. КИЄВІ
ЛИСТ
від 06.05.16 р. № 3422/С/26-15-13-02-15

Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві розглянуло запит на отримання публічної інформації щодо правомірності надання центрами обслуговування платників у м. Києві безкоштовної послуги по забезпеченню платників податків бланками звітності та повідомляє наступне.
З метою забезпечення виконання Закону України від 06 вересня 2012 № 5203-VI «Про адміністративні послуги» (далі – Закон №5203-VI) та організації надання послуг клієнтам відповідно до світових стандартів якості обслуговування на базі податкових інспекцій та відділень територіальних органів Державної фіскальної служби створені центри обслуговування платників (далі - ЦОП).
Наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.09.2013 № 519 затверджено Концепцію та документи для забезпечення ефективної організації роботи з надання адміністративних послуг та сервісів ЦОП.
Надання адміністративних послуг платникам у ЦОП здійснюється у залі (секції) надання адміністративних послуг спеціалістами державної податкової інспекції (відділення), відповідно до їх компетенції.
Інформаційні послуги, які надаються у ЦОП, стосуються, зокрема, допомоги платникам у оформленні заяв, заповненні податкової звітності; надання інформації про реквізити рахунків для зарахування платежів до бюджетів, надання платникам інформації про стан розрахунків з бюджетами; надання безкоштовного програмного забезпечення для формування та подання податкової звітності в електронному вигляді; розповсюдження брошур, буклетів, пам’яток та іншої друкованої продукції про сплату податків, тощо.
Також, підпунктом 179.9 статті 179 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ  встановлено, що бланки податкових декларацій мають безоплатно надаватися контролюючими органами платникам податку на їх запит, а також бути загальнодоступними для населення.
Частиною десятою статті 9 Закону № 5203-VI передбачено, що суб'єкт надання адміністративних послуг забезпечує можливість безоплатного одержання суб'єктами звернення у достатній кількості бланків заяв та інших документів, необхідних для звернення щодо надання адміністративної послуги, в тому числі одержання бланків з веб-сайтів суб'єктів надання адміністративних послуг, у центрах надання адміністративних послуг.
Крім цього, статтею 15 Закону № 5203-VI визначено, що у приміщеннях, де розміщуються центри надання адміністративних послуг, інших приміщеннях, де надаються адміністративні послуги, можуть надаватися супутні послуги (виготовлення копій документів, ламінування, фотографування, продаж канцелярських товарів, надання банківських послуг тощо).
Забороняється відносити до супутніх послуг надання консультацій та інформації, пов'язаних з наданням адміністративних послуг, продаж бланків заяв та інших документів, необхідних для звернення щодо надання адміністративних послуг, а також надання допомоги в їх заповненні, формуванні пакета документів.        Фінансове забезпечення діяльності центрів обслуговування платників здійснюється за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на відповідний рік для забезпечення діяльності Державної фіскальної служби.

Заступник начальника                                                                                        В.С. Варгіч

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/O-pravomernosti-predostavleniya-COP-v-g-Kieve-besplatnoj-uslugi-po-obespecheniyu-nalogoplatelshhikov-blankami-otchetnosti.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!