Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо права працівника, який є постраждалим внаслідок ЧАЕС, на відпустку як учасника бойових дій

September 12, 2016

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 18.08.16 р. № 454/13/116-16

Щодо права працівника, який є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, на відпустку як учасника бойових дій

У Департаменті заробітної плати та умов праці розглянуто ваше звернення і повідомляється.
Згідно з пунктом 22 статті 20 та пунктом 1 статті 21 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи особам, віднесеним до категорій 1 та 2, державою гарантовані компенсації та пільги, зокрема отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік.
Зазначена додаткова відпустка не віднесена Законом України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи до виду щорічних відпусток (стаття 4 Закону України Про відпустки), а визначена як пільга та компенсація за шкоду, завдану внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Законом України від 14.05.2015 р. N 426-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" було доповнено новими нормами Закон України Про відпустки, Кодекс законів про працю України та Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", згідно з якими учасникам бойових дій та інвалідам війни надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.
Виходячи з норм Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (ст. 12, 13), вищезгадана відпустка є пільгою, гарантованою державою, та відповідно також не належить до виду щорічних відпусток, визначених статтею 4 Закону України Про відпустки.
Згідно зі статтею 60 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи пільговик, який має одночасно право на пільги та компенсації, передбачені різними законами, користується пільгами та компенсаціями за своїм вибором відповідно до одного з них.
Тому, на нашу думку, працівник, який має статус учасника бойових дій (інваліда війни) і одночасно є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи першої чи другої категорії, має право на додаткову відпустку із збереженням заробітної плати відповідно до одного із вищенаведених законів за його вибором, оскільки ці пільги є однотипними.
Мінсоцполітики України інформує та надає у межах своїх повноважень роз'яснення (підпункт 103 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 423). Роз'яснення та листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони носять рекомендаційно-інформаційний характер.

Директор Департаменту                                                                                           О. Товстенко

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/O-prave-rabotnika-yavlyayushhegosya-postradavshim-vsledstvie-avarii-na-CHAES-na-otpusk-kak-uchastnika-boevyx-dejstvij.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!