Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезидентом послуг із оренди виділених серверів у мережі Інтернет резиденту

July 15, 2016

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.06.2016 р. № 14156/6/99-99-15-03-02-15

Про розгляд звернення

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезидентом послуг із оренди виділених серверів у мережі Інтернет резиденту та, керуючись статтею 52 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ  (далі - ПКУ), повідомляє.
Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 ПКУ розташоване на митній території України.
Під постачанням послуг, відповідно до підпункту 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 ПКУ, розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.
Пунктами 186.2 - 186.4 статті 186 ПКУ визначено категорії послуг, місце постачання яких визначається залежно від місця реєстрації постачальника або отримувача відповідних послуг або від місця фактичного надання відповідних послуг.
Зокрема, місцем постачання послуг із надання в оренду (лізинг) рухомого майна, крім транспортних засобів та банківських сейфів вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання (підпункт "ґ" пункту 186.3 статті 186 ПКУ).
Відповідно до підпункту 14.1.105 пункту 14.1 статті 14 ПКУ термін "майно" вживається у значенні, наведеному в Цивільному кодексі України (далі - ЦКУ).
Згідно з пунктом 2 статті 181 ЦКУ рухомими речами є речі, які можна вільно переміщувати у просторі.
При цьому відповідно до пункту 2 Порядку підключення до глобальних мереж передачі даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2002 року № 522 (далі - Порядок № 522), сервер - це сукупність апаратних і програмних засобів, призначених для обслуговування інформаційних запитів комп'ютерів абонентів у мережах передачі даних.
Враховуючи зазначені вище положення ЦКУ та Порядку № 522, сервер підпадає під поняття рухомих речей.
Таким чином, оскільки місцем постачання нерезидентом послуг із надання в оренду (лізинг) рухомого майна (у тому числі виділених серверів у мережі Інтернет) резиденту - платнику ПДВ вважається місце, в якому такий резидент - платник ПДВ зареєстрований як суб'єкт господарювання (митна територія України), то операція з постачання вказаних послуг є об’єктом оподаткування ПДВ.
Водночас згідно з пунктом 180.2 статті 180 ПКУ особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг.
Пунктом 208.2 статті 208 ПКУ передбачено, що отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податок за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з пунктом 190.2 статті 190 ПКУ.
Враховуючи зазначене, якщо резидент - платник ПДВ на митній території України отримує від нерезидента послуги з надання в оренду (лізинг) рухомого майна (у тому числі виділених серверів у мережі Інтернет), то такий резидент - платник ПДВ є відповідальним за нарахування та сплату ПДВ до бюджету за такою операцією.
Щодо формування резидентом суми податкового кредиту за операціями із придбання у нерезидента послуг із оренди виділених серверів у мережі Інтернет та відображення у податковій звітності з ПДВ повідомляємо, що відповідно до пунктів 198.1 та 198.2 статті 198 ПКУ до складу податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення, зокрема, операцій з отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та у разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України.
Для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України датою віднесення сум податку до складу податкового кредиту є дата складення платником податку податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 р. за № 159/28289 (далі - Порядок № 21).
Обсяги послуг (з податком на додану вартість), отриманих на митній території України від нерезидента, відображаються у рядку 6 розділу І "Податкові зобов’язання" та рядку 11.4 розділу ІІ "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ (підпункт 7 пункту 3 і підпункт 1 пункту 4 розділу V Порядку № 21).

Голова                                                                                                               Р. М. Насіров

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/O-poryadke-oblozheniya-NDS-operacij-po-postavke-nerezidentom-uslug-po-arende-vydelennyx-serverov-seti-Internet-rezidentu

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!