Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо підтвердження стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах

June 1, 2016

Моя донька має 35 років стажу. Працювала на шкідливих виробництвах – в гальванічному і штампувальному цехах. Завод закрився, а документи, які б підтверджували шкідливість виконуваних нею робіт, відсутні. Як доньці підтвердити шкідливий стаж при зверненні за пенсією?

Обчислення стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зокрема, відповідно до пунктів «а» і «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», органами Пенсійного фонду України здійснюється відповідно до Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених постановами Кабінету Міністрів України, та на підставі довідки про пільговий характер роботи, яка надається підприємством, на якому працював заявник, або його правонаступником, з урахуванням атестації робочих місць за періоди роботи, починаючи з 21.08.1992.
У разі ліквідації підприємства без визначення правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до пільгового стажу, здійснюється Комісіями з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, що створені при головних управліннях Пенсійного фонду України в областях (далі – Комісія).
Комісія це колегіальний орган, до складу якої входять представники органів управління праці та соціального захисту населення, органів Пенсійного фонду України, Державної експертизи умов праці та Федерації професійних спілок України.
Для підтвердження пільгового стажу роботи на Комісії особа звертається до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання (реєстрації) із заявою про підтвердження стажу роботи та надає наступні документи:

  • витяг з Єдиного державного реєстру про ліквідацію підприємства,
  • трудову книжку,
  • ​документи, видані архівними установами, зокрема:

    • довідку про заробітну плату,
    • копії документів про проведення атестації робочих місць,
    • ​ копії документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, надання відпусток без збереження заробітної плати (у разі відсутності – довідка про їх відсутність), а також будь-які інші документи, які можуть підтверджувати виконання робіт, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років.

Рішення Комісії є документом, яким підтверджується пільговий стаж на ліквідованому підприємстві. 

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/O-podtverzhdenii-stazha-raboty-dayushhego-pravo-na-pensiyu-po-vozrastu-na-lgotnyx-usloviya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!