Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо коригування суб`єктом спецрежиму ПДВ податкових зобов`язань у зв`язку з поверненням раніше перерахованого авансу за непоставлені зернові

July 18, 2016

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.06.2016 р. № 14187/6/99-99-15-03-02-15

Про розгляд звернення

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо порядку коригування суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства (далі - спеціальний режим оподаткування ПДВ) суми податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з поверненням платнику податку - отримувачу (покупцю) раніше перерахованого ним авансового платежу за непоставлені зернові культури і відображення такої операції у податковій звітності з ПДВ та, керуючись статтею 52 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ  (далі - ПКУ), повідомляє.
Згідно з підпунктом "а" пункту 187.1 статті 187 ПКУ дата надходження авансового платежу є датою виникнення у платника податку - постачальника (продавця) товарів/послуг податкових зобов'язань з ПДВ.
Пунктом 201.10 статті 201 ПКУ визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - постачальник (продавець) таких товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) та надати отримувачу (покупцю) товарів/послуг за його вимогою.
Відсутність факту реєстрації платником податку - постачальником (продавцем) товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права платнику податку - отримувачу (покупцю) таких товарів/послуг на включення сум ПДВ до складу податкового кредиту та не звільняє платника податку - постачальника (продавця) від обов'язку включення суми ПДВ, вказаної у податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Згідно з пунктом 192.1 статті 192 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні платником податку - постачальником (продавцем) суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту такого платника податку - постачальника (продавця) та платника податку - отримувача (покупця) підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованого в ЄРПН.
Розрахунок коригування, складений платником податку - постачальником (продавцем) товарів/послуг до податкової накладної, яка видана платнику податку - отримувачу (покупцю) таких товарів/послуг, підлягає реєстрації в ЄРПН:

  • платником податку - постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого платника податку - постачальника (продавця) товарів/послуг або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
  • платником податку - отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого платник податку - постачальник (продавець) надсилає складений розрахунок коригування платнику податку - отримувачу (покупцю).

Таким чином, платник податку - постачальник (продавець) товарів/послуг на дату отримання суми авансового платежу від платника податку - отримувача (покупця) таких товарів/послуг зобов’язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ.
Якщо у подальшому виникають обставини, внаслідок яких товари/послуги не будуть поставлені, а така сума авансового платежу повертається платнику податку - отримувачу (покупцю) таких товарів/послуг, то у платника податку - постачальника (продавця) товарів/послуг виникає право на зменшення раніше нарахованої суми податкового зобов’язання з ПДВ на підставі складеного ним розрахунку коригування до податкової накладної та зареєстрованого в ЄРПН. Обов’язок щодо реєстрації такого розрахунку коригування в ЄРПН покладається на платника податку - отримувача (покупця) товарів/послуг.
Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 р. за № 159/28289 (далі - Порядок № 21).
Відповідно до підпункту 8 пункту 3 розділу V Порядку № 21 коригування податкових зобов'язань відображається у рядку 7 податкової декларації з ПДВ. При заповненні рядка 7 податкової декларації з ПДВ обов'язковим є подання (Д1) (додаток 1), що заповнюється в розрізі контрагентів, та/або (Д7) (додаток 7).
Рядок 7 податкової декларації з ПДВ із позначками "0121" - "0123"/"0130" дорівнює сумі значень рядків 3 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10).
Отже, коригування суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ - постачальником (продавцем) зернових культур суми податкових зобовязань з ПДВ у зв’язку з поверненням платнику податку - отримувачу (покупцю) раніше перерахованого ним авансового платежу за такі зернові культури, які не були поставлені, відображається у рядку 7 податкової декларації з ПДВ із позначкою "0121" на підставі розрахунку коригування до податкової накладної (складеної до 01.01.2016 р.), складеного суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ - постачальником (продавцем) та зареєстрованого в ЄРПН платником податку - отримувачем (покупцем).

Голова                                                                                                                    Р. М. Насіров

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/O-korrektirovke-subektom-specrezhima-NDS-nalogovyx-obyazatelstvv-svyazi-s-vozvratom-ranee-perechislennogo-avansa-za-nepostavlennye-zernovye

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!