Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Про що Мінекономіки домовилося з іранцями і турками

March 22, 2016

В Ірані скоро відкриють українську торгову місію, а Туреччина спростить доступ для наших аграріїв.
Останнім часом українські чиновники все активніше дивляться на схід. Уже підписано меморандум про взаєморозуміння з Іраном, проведено раунд переговорів про створення зони вільної торгівлі з Туреччиною.
Ми поцікавилися у заступника міністра економічного розвитку і торгівлі, торгового представника України Наталії Микольської про що вже вдалося домовитися і над чим її відомство працюватиме в майбутньому.
Адже формально українською стороною поки навіть не зняті санкції з Ірану, хоча це питання зараз і опрацьовується МЗС і Мін'юстом. "Перед нами стоїть завдання рухатися до відновлення торгових відносин з Іраном. Вкрай важливо, щоб вітчизняні компанії зайшли на ринок цієї країни. Адже він цікавий як для виробників продукції машинобудування (турбіни, обладнання для виробництва), так і аграріїв. Ми говоримо не тільки про зерновіі іншу сировину, мова йде, перш за все, про готоу м'ясну, молочну, кондитерську продукцію", - повідомила Микольська.
При цьому чиновник упевнена, що в цій країні можуть спрацювати і нестандартні українські проекти - від ринку моди до продажу франшиз наших ресторанів. "Протягом двох місяців ми плануємо створити в Ірані Торгову місію. Будуть організовані поїздки по країні 100-110 українських компаній за участю профільного міністра. Основна ідея в тому, щоб створити майданчик для спілкування українського та іранського бізнесу", - розповіла Микольська.
Переговори щодо ЗВТ з Туреччиною, за словами Микольської, на даний момент конфіденційні. "Єдине, що можу повідомити: після останнього раунду переговорів ми просунулися до мети ще на крок. Туреччина, зокрема, готова розглянути можливість лібералізації доступу наших постачальників на тамтешній аграрний ринок", - повідомила Микольська.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/O-chem-Minekonomiki-dogovorilos-s-irancami-i-turkami.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!