Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи потрібно митницям контролювати сертифікати відповідності ТЗ?

July 5, 2016

Після обговорень з автоімпортерами Державна фіскальна служба України направила звернення до Кабміну з питань практики використання сертифікатів відповідності стандартам при митному оформленні транспортних засобів, які ввозяться на територію України з метою вільного обігу.
Законодавчими нормами з 1 січня поточного року обов'язкову сертифікацію транспортних засобів скасували, і сьогодні митниця відповідно до вимог Митного кодексу не має підстав вимагати сертифікат як документ, що підтверджує дотримання встановлених законом обмежень.
У той же час відповідно до Закону транспортні засоби, що ввозяться в Україну, повинні відповідати екологічним нормам не нижче рівня «ЄВРО-5», а рівень екологічних норм, якому має відповідати за конструкцією транспортний засіб, вказується в сертифікаті відповідності, виданому відповідно до законодавством України.
З метою вирішення законодавчої колізії фахівці ДФС звернулися до Кабінету Міністрів України з проханням дати доручення відповідним міністерствам щодо визначення доцільності контролю митницями сертифіката відповідності, виданого відповідно до порядку затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання. У разі прийняття відповідного рішення Кабмін просять вжити заходів щодо внесення змін до Закону «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів», якими передбачити надання цього документа митницям при здійсненні митного оформлення транспортних засобів відповідно до Митного кодексу.
Як відзначають в ГФС, зараз вже ведуться переговори з Мінінфраструктури про надання доступу окремим працівникам митниці, які здійснюють митне оформлення, до державного реєстру сертифікатів відповідності транспортних засобів, що дозволить митницям контролювати цей процес. Втім, остаточне вирішення цієї проблеми можливе лише за умови внесення відповідних законодавчих змін.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nuzhno-li-tamozhnyam-kontrolirovat-sertifikaty-sootvetstviya-TS.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!