Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи потрібно декларувати доходи від здавання паю в оренду?

6 квітня 2017 р.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування). Відповідно до пп. 170.1.1 ПК податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.
При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок. Відповідно до п. 167.1 ПК ставка податку становить 18 % бази оподаткування. Крім того, згідно з пп. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПК орендна плата є об'єктом обкладення військовим збором (далі – ВЗС). Ставка збору становить 1,5 % об'єкта оподаткування. Утримання суми ВЗ з орендної плати також здійснює податковий агент
Отже, якщо у фізособи відсутні інші підстави подання декларації, і обов’язок по сплаті ПДФО та ВЗ за зданий в оренду земельний пай виконаний орендарем, то декларувати такий дохід не потрібно.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!