Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нюанси заповнення та відображення в податковій звітності з ПДВ розрахунку коригування до ПН

February 2, 2017

Зменшення суми податкових зобов’язань, що були нараховані відповідно до п. 198.5 ПК, зокрема у разі якщо товари/послуги, необоротні активи в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, здійснюється на підставі розрахунку коригування до податкової накладної (далі – розрахунок коригування), зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).
При складанні такого розрахунку коригування у графі «Отримувач (покупець)» платник податку зазначає власне найменування (П. І. Б.), у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний Індивідуальний податковий номер, який був зазначений у податковій накладній, що коригується («400000000000» або «600000000000»).
В табличній частині розділу «Б» такого розрахунку коригування зазначаються, зокрема:
- в графі 2 «причина коригування» – використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності (переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів) по операціях, на які нараховані зобов’язання відповідно до п. 198.5 ПК;
- в графі 3 «номенклатура товарів/послуг постачальника» – зазначається дата складання та порядковий номер податкової накладної, складеної на такого платника податку при постачанні йому товарів/послуг, необоротних активів, за якими він визначив податкові зобов’язання відповідно до п. 198.5 ПК.
Кількісні та вартісні показники щодо яких відбувається коригування заповнюються зі знаком «–». Інші графи заповнюються без особливостей.
Коригування податкових зобов’язань, що були нараховані відповідно до п. 198.5 ПК, зокрема у разі якщо товари/послуги, необоротні активи в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, здійснюється на підставі розрахунку коригування, зареєстрованого в ЄРПН, показники якого відображаються у рядку 7 декларації з ПДВ з обов’язковим поданням додатка 1 до декларації та включаються до розрахунку загальної суми податкових зобов’язань за відповідний звітний податковий період.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nyuansy-zapolneniya-i-otrazheniya-v-nalogovoj-otchetnosti-po-NDS-rascheta-korrektirovki-k-NN.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!