Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нюанси подання декларація про майновий стан і доходи переселенцями

April 13, 2017

Головне управління ДФС у Донецькій області звертає увагу, що всі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан і доходи (далі – декларація) за минулий рік у порядку, установленому законом.
Порядок подання річної декларації визначено п. 179.1 Податкового кодексу (далі – ПК).
Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПК строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ПК).
Пунктом 45.1 ПК установлено, що податковою адресою платника податків – фізособи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.
У зв’язку із ситуацією, яка склалася у Донецькій та Луганській областях, та на виконання вимог розпорядження КМУ від 07.11.14 р. № 1085-р та наказу ДФС від 07.11.14 р. № 256 (далі – Наказ) функціональні обов’язки з обслуговування платників податків, які перебувають на обліку у територіальних органах, що переміщуються, покладаються у межах компетенції на територіальні органи, які знаходяться на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, відповідно до додатка до Наказу.
Водночас процедуру та порядок реєстрації місця проживання та місця перебування фізосіб в Україні та перелік необхідних для цього документів передбачено Законом від 11.12.03 р. № 1382-IV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (далі – Закон № 1382).
Абзацом дев’ятим ст. 3 Закону № 1382 передбачено, що документи, до яких вносяться відомості про місце проживання, – паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.
Документи, до яких вносяться відомості про місце перебування, – довідка про звернення за захистом в Україні, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (абзац десятий ст. 3 Закону № 1382).
Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи визначено постановою КМУ від 01.10.14 р. № 509.
Пунктом 70.7 ПК передбачено, що фізособи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та в порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до Положення, затвердженого наказом Міндоходів від 10.12.13 р. № 779, фізособи – платники податків зобов’язані інформувати контролюючі органи про зміну даних шляхом подання заяви за формою № 5ДР.
Платник податку, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) подати декларацію, у тому числі з метою реалізації права на податкову знижку, повинен подати Декларацію за податковою адресою (за місцем реєстрації). Платник податку – переселенець, який вніс відомості про зміну місця проживання, відповідно до Закону № 1382, подає декларацію до контролюючого органу за місцем його реєстрації, як тимчасового переселенця за умови подання заяви за формою № 5ДР.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!