Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нюанси купівлі інвалюти у іноземних інвесторів для збільшення статутного капіталу

27 квітня 2015 р.

НБУ нагадав, що уповноважені банки мають право здійснювати купівлю інвалюти, що надходить від іноземних інвесторів для збільшення статутних капіталів цих банків, у сумі, що не перевищує або дорівнює обсягу валютних резервів, які на дату проведення цієї операції не включені до розрахунку загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції.

Уповноважені банки, які проводять вищезазначену операцію, повинні включити до розрахунку загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції резерви понад установлений у графіку відсоток у розмірі, еквівалентному розміру викупленої іноземної інвестиції.

Уповноважений банк, який здійснив купівлю інвалюти, що надійшла від іноземних інвесторів для збільшення статутного капіталу цього банку, включає до розрахунку загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції резерви саме у тій валюті, у якій надійшла іноземна інвестиція.

З метою забезпечення контролю за обсягами включених до розрахунку валютної позиції резервів у файл 42 "Дані щодо максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента, інсайдерів, наданих великих кредитів та інвестування в цінні папери окремо за кожною установою" зі звітної дати 27.04.15 р. вводяться нові показники, а саме:

- "Сума іноземної інвестиції, яка надійшла від іноземного інвестора";

- "Сума резервів, еквівалентна розміру викупленої іноземної інвестиції, що включається до розрахунку загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції".

Слід звернути увагу на те, що уповноважені банки зобов`язані включити суму балансової вартості придбаних облігацій внутрішніх державних позик з індексованою вартістю (далі - ОВДП), зменшену на розмір нарахованого купонного доходу, до розрахунку загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції. Таким чином, банки, які мають у портфелі ОВДП, формують показник "Сума резервів, еквівалентна розміру викупленої іноземної інвестиції, що включається до розрахунку загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції" з урахуванням додатково включених до розрахунку загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції суми наявних у банку ОВДП.

Лист НБУ від 23.04.15 р. № 29-113/27540.

 

Новини за темою:

Банки забов`язані оприлюднити річну фінансову звітність до 30 квітня

НБУ уточнив періодичність планових перевірок банків

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!