Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нюанси оподаткування роялті резидента

January 3, 2017

Фахівці органів ДФС у Закарпатській області роз’яснюють як оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та військовим збором доходи у вигляді роялті, отримані фізичною особою-резидентом за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності.
Платником податку на доходи фізичних осіб є фізична особа-резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у пп. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ). Термін «пасивні доходи» означає, зокрема, доходи у вигляді роялті. Роялті оподатковуються за правилами, встановленими для оподаткування дивідендів, за ставкою 18%.
Будь-який резидент, що нараховує дивіденди (роялті), включаючи того, який сплачує податок на прибуток підприємств у спосіб, що відрізняється від загального (є суб’єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів (роялті). Доходи у вигляді роялті остаточно оподатковуються під час їх виплати за їх рахунок.
Крім того, об’єктом оподаткування військовим збором (1,5%) є доходи, визначені ст. 163 ПКУ.
Отже, доходи у вигляді роялті, отримані фізичною особою-платником податку за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nyuansy-nalogooblozheniya-royalti-rezidenta.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!