Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Новий Закон № 643: Що саме змінено в системі СЕА ПДВ - роз’яснює ДФС

July 30, 2015

З 29 липня набув чинності Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість».
Найголовніше, на чому наполягали підприємці - це виправлення помилок під час роботи системи в тестовому режимі.
Також для бізнесу Закон містить низку позитивних змін стосовно складання податкових накладних та веденні обліку ПДВ, зокрема, з 1 серпня вступають в дію нові правила.
По-перше, сільськогосподарським товаровиробникам, які застосовують спецрежим ПДВ, Держказначейством починаючи з 01.08.15 р. автоматично відкриються додаткові електронні рахунки для зарахування сум ПДВ від сільськогосподарської діяльності. Кошти з таких рахунків Казначейством автоматично (в день їх зарахування на електронний рахунок с/г підприємством) перераховуються на спеціальні рахунки с/г товаровиробників. На сьогоднішній день кошти на спеціальний рахунок с/г товаровиробників перераховуються з електронних рахунків лише після подання декларації.
По-друге, постачальникам комунальних послуг населенню на електронні рахунки в Держказначействі будуть зараховуватись суми субвенцій з бюджету, які збільшуватимуть реєстраційну суму для реєстрації в ЄРПН податкових накладних.
З метою виправлення помилок Законом передбачено на початок 3 робочого дня після набрання чинності «обнуління» формули (всіх її складових), яка визначає реєстраційну суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН.
Після такого «обнуління» у формулу ДФС автоматично будуть включені:
- середньомісячні (1/12) суми ПДВ, задекларовані платником до сплати в бюджет та погашені або розстрочені за останні 12 місяців/4 квартали (т.з. «овердрафт»);
- суми переплат станом на 01.07.15 р.;
- суми залишку коштів на електронному рахунку платника станом на дату набрання чинності законом;
- суми від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.15 р., задекларовані платниками у рядках 24 та 31 декларації з ПДВ за червень/ІІ квартал 2015 року;
- суми ПДВ, що містяться в податкових накладних/розрахунках коригування, складених починаючи з 01.07.15 р.;
- суми ПДВ по імпортованих товарах з митних декларацій, аркушів коригування та додаткових декларацій, оформлених з 01.07.15 р..
Наступне, для спрощення порядку обліку ПДВ:
- покупцям надано право відображати податковий кредит на підставі копій податкових накладних, отриманих з ЄРПН. Тобто, їм вже не потрібно отримувати такі податкові накладні у постачальників;
- платникам податку, які постачають товари/послуги безперервно або ритмічно матимуть право складати 1 раз на місяць 1 зведену податкову накладну кожному покупцю – платнику ПДВ. Такі накладні складаються в останній день місяця і містять обсяг всіх операцій, проведених за місяць;
- платники податку зможуть включати до податкового кредиту податкові накладні, зареєстровані в ЄРПН, протягом 365 календарних днів з дати їх складання;
- спрощується форма податкової накладної, оскільки скасовуються неактуальні реквізити (місцезнаходження покупця/продавця, вид цивільно-правового договору);
- збільшено термін реєстрації податкових накладних в ЄРПН, складених з 1-го липня по 30 вересня 2015 року до 31-го календарного дня.
Найголовніше – не застосовуються штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН, складених до 1 жовтня 2015 року.
Окрім того, платники податку зможуть отримувати від ДФС витяги про рух коштів на їхніх електронних рахунках та сумах ПДВ, перерахованих в бюджет. Такі витяги будуть підставою для відображення сум ПДВ в бухгалтерському обліку.

За матеріалами офіційного порталу ДФС.

Новини за темою:
Закон № 643-VIII щодо удосконалення функціонування СЕА ПДВ вже в дії: ПОВНИЙ ТЕКСТ!

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!