Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Новий порядок оподаткування пасивних доходів: роз’яснює Міндоходів

April 3, 2014

Прийнято Закон України „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”. З 01.07.14 р. змінюється порядок оподаткування пасивних доходів – дивідендів, процентів, роялті та інвестиційних доходів.
Відповідно до Закону, до загального річного доходу платника включатиметься дохід, отриманий у вигляді дивідендів, виграшів, призів та процентів, окрім тих процентів, сума яких не перевищує в рік сімнадцять прожиткових мінімумів для працездатної особи (в 2014 р. – 20706 грн.). Також не включатимуться до такого доходу проценти та дивіденди, що не підлягають оподаткуванню відповідно до норм ПК.
Оподатковуватимуться пасивні доходи за ставками 15 %, 20 % та 25 % в залежності від їх загальної суми під час проведення річного перерахунку, результати якого зазначаються громадянами в податковій декларації.
Так, якщо отриманий дохід:
- не перевищив 204 прожиткових мінімуми (а у 2014 році – це 248472 грн.), ставка податку складатиме 15 %;
- від 204 до 396 прожиткових мінімумів (від 248472 грн. до 482328 грн.), до суми перевищення застосовуватиметься ставка вже 20 %;
- понад 396 прожиткових мінімумів - ставка, за якою оподатковуватиметься сума перевищення, становить 25 %.
Під час річного перерахунку нарахований до сплати податок зменшується на суму, яка вже була утримана податковими агентами. Отриману позитивну різницю податку платник повинен включити до річної податкової декларації.
Прийнятим Законом також запроваджується оподаткування пенсій або щомісячного грошового утримання, які виплачуються з ПФУ чи бюджету, якщо вони перевищують 10 тис. грн. До суми перевищення застосовуватимуться ставки 15 % або 17 %.
При цьому, порядок нарахування та оподаткування доходів у вигляді заробітної плати, доходів від підприємницької діяльності, в т.ч. платників єдиного податку, цим Законом не змінюється.

За матеріалами офіційного порталу Міндоходів.


Новини за темою:

Антикризовий Закон уже в дії

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!