Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нові умови призначення допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

January 27, 2016

З 1 січня 2016 року змінено порядок призначення тимчасової допомоги дітям батьки, яких ухиляються від сплати аліментів та допомоги на дітей одиноким матерям.

1. У якому розмірі надається  тимчасова допомога на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів та допомога на дітей одиноким матерям:

1.1. Тимчасова допомога на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.

Максимальний розмір такої допомоги становить:

- на дитину до 6 років – 583,5 грн.;

- на  дитину від 6 до 18 років – 727,5 грн.;

1.2. Допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців. Максимальний розмір такої допомоги становить:

- на дитину до 6 років – 1167 грн.;

- на  дитину від 6 до 18 років – 1455 грн.;

- на дитину від 18 до 23 років – 1378 грн. (за умови навчання);

2. Дії  осіб для призначення (продовження) допомог за новими умовами:

2.1. Особи, які звертаються до управління соцзахисту населення за наданням тимчасової допомоги на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів подають:

- заяву;

- копію свідоцтва про народження дитини;

- довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) заявника та дитини; 

- рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків  аліментів на дитину;

- довідку державної виконавчої служби, що  підтверджує  факт  несплати аліментів одним з батьків протягом 6 місяців, що передують місяцю звернення;

- декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соцдопомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).

2.2. Особи, які отримували допомогу на дітей одиноким матерям  у 2015 році і період виплати припадає на 2016 рік, виплата допомоги таким особам із врахуванням підвищеного розміру продовжується до закінчення періоду виплати допомоги без їх звернення до управління соцзахисту населення.

Особи, які отримували допомогу у гарантованому розмірі 30 % прожиткового мінімуму (без врахування доходу сім’ї) подають лише заяву та декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соцдопомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).

Особи, які звертаються за призначення допомоги на дітей одиноким матерям вперше подають:

- заяву;

- витяг з Держреєстру актів цивільного стану громадян про держреєстрацію народження  дитини, виданий відділом держреєстрації актів цивільного стану із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини;

- копію свідоцтва про народження дитини;

- довідку про проживання дитини з матір'ю, видану за місцем проживання сім'ї;

- декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соцдопомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).

За матеріалами офіційного веб-сайту Мінсоцполітики.

 

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!