Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нові стандарти на митниці

June 24, 2016

Діяльність митниці спрямована на вирішення двох основних задач – охорону національних економічних інтересів та контроль за рухом товарів через держаний кордон. Від того, наскільки ефективно митниці справляють з покладеними на них задачами, залежить збільшення надходжень у бюджет та прискорення міжнародної торгівлі.
Зокрема, щоб уникнути суб'єктивізму у роботі митних органів започатковано систему автоматичного розподілу митних декларацій між інспекторами. Головна її перевага – виключення можливості «у ручному режимі» обирати працівників митниці, які здійснюватимуть митне оформлення товарів за конкретними митними деклараціями чи підприємствами. Таким чином попереджаються корупційні дії у вигляді попередньої змови митника та підприємця.
Щоб громадяни не асоціювали митницю з чергами на кордоні, очевидним є необхідність спрощення митних процедур.
На даний момент в Державній фіскальній службі впроваджується інституту Уповноваженого економічного оператора, аналогічний тому, що функціонує в ЄС. Статус УЕО надає підприємцям найбільший переліку пільг і спрощень процедур.
На сьогодні законопроект про внесення змін до Митного кодексу України щодо впровадження уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей погоджено Кабінетом Міністрів України та зареєстровано у Верховній Раді України за № 4777 від 03.06.2016
Реалізація норм законопроекту дозволить уповноваженим економічним операторам застосовувати в процесі своєї діяльності такі спрощені митні процедури, як митне оформлення за місцезнаходженням та зниження гарантійної суми при застосуванні загальної фінансової гарантії.
Також, в залежності від виду сертифікату УЕО - «на спрощення митних процедур» або «щодо надійності та безпеки», підприємства зможуть здійснювати митне оформлення у першочерговому порядку із застосуванням меншого обсягу митних процедур, подавати короткі ввізні декларації зі зменшеним переліком відомостей, отримувати завчасне повідомлення про проведення митного огляду та обрання місця його проведення тощо.
Ще одним інструментом спрощення здійснення зовнішньоторговельних операцій є впровадження електронного «єдиного вікна», що мінімізує контакти між чиновниками і громадянами та значно зменшує можливість корупції і бюрократію. Запровадження в Україні принципу «єдиного вікна» при здійсненні зовнішньоторговельних операцій регламентовано статтею 319 Митного кодексу України та внесено до Плану дій Уряду України на 2016 рік. Крім того, 25 травня прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 364 «Деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» при здійсненні митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів контролю».
Постановою затверджено Порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна».
Взаємодія підприємств, митниць та контролюючих органів відповідно до цього Порядку здійснюється із застосуванням інформаційно-телекомунікаційної системи, яка приймає інформацію, обробляє її та автоматично формує відповідні повідомлення для всіх задіяних суб’єктів. Так, зокрема, прийняте посадовою особою контролюючого органу рішення про завершення в повному обсязі відповідного виду контролю є підставою для завершення митного контролю та митного оформлення товарів.
Запровадження такої схеми взаємодії державних контролюючих органів та підприємств створить сприятливі умови для розвитку бізнесу, збільшить товарообіг через митний кордон України, покращить динаміку надходжень платежів до Держбюджету.

Докладніше дивись за посиланням: http://blogs.lb.ua/

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Novye-standarty-na-tamozhne

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!