Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нові правила оскарження податкових повідомлень-рішень: Закон уже в дії

December 18, 2017

15 грудня набув чинності Закон від 03.10.17 р. № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». Зокрема, установлено таке:

Обмеження максимального розміру судового збору
Судовий збір за вимогу майнового характеру, заявлену до адмінсуду, обмежуватиметься 350 розмірами прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ставки за подання апеляційної та касаційної скарг зростуть до 150 % і 200 % від суми судового збору і першій інстанції відповідно.

Надсилання та отримання документів в електронній формі
Суд направлятиме судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на електронні адреси. При поданні документів до суду в електронній формі передбачене зниження ставки судового збору на 20 %.

Збільшення строків судового розгляду справи
Строки розгляду справи збільшено до 90 днів (до цього 30 днів) у суді першої інстанції. Строки розгляду апеляційної та касаційної скарг на рішення та постанови суду не повинні перевищувати 60 днів, на ухвали суду – 30 днів із моменту відкриття провадження.

Уведення поняття електронних доказів
Електронними вважаються докази, які можуть зберігатися на портативних пристроях, серверах, інших місцях збереження даних в електронній формі (у т. ч. в мережі Інтернет). Вони можуть бути подані сторонами в електронному вигляді, засвідчені електронним цифровим підписом, або на паперових носіях. Відтепер сторони в процесі зможуть посилатися на веб-сайти, текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані, бази даних та інші дані в електронній формі.

Типові справи та примірні рішення
Якщо у провадженні одного або декількох адмінсудів перебувають типові справи, суд може звернутися до Верховного Суду України з поданням про розгляд однієї з них ВСУ як судом першої інстанції та ухвалення примірного рішення. Такі рішення повинні враховуватись судами нижчих інстанцій під час розгляду аналогічних справ. Такі нововведення дадуть змогу уніфікувати підхід судів до вирішення окремих категорій спорів (наприклад, зупинення реєстрації податкової накладної (далі – ПН), застосування методів трансфертного ціноутворення, реальність операцій).

Відповідальність за зловживання процесуальними правами
Уводиться відповідальність за подання свідомо безпідставного позову, штучне об'єднання позовних вимог, залучення співвідповідачів з метою зміни підсудності справи або вчинення інших аналогічних дій, які спрямовані на затягування справи.

Урегулювання спору за участю судді (медіація)
Урегулювання спору здійснюватиметься у формі спільних та/або закритих нарад за участю судді-медіатора. У разі вирішення справи шляхом примирення, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи фактично позивачу буде повернуто 50 % судового збору. Залишається відкритим питання щодо готовності податкової до врегулювання спору шляхом медіації.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!