Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нова адреса підприємства на старій вулиці: як внести зміни в установчі документи юрособи?

30 травня 2016 р.

Зараз з'явилося актуальне питання про те, чи приводить зміна назв вулиць до необхідності подання документів про зміну реєстраційних даних підприємства і його майна. Відразу відзначимо, єдиної думки з цього приводу в різних органах влади немає.

Позиція ДФСУ
ДФС, керуючись відповідними нормами Закону від 15.05.03 г. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», в листі від 03.02.16 г. № 2375/10/28-10-06-11 зазначає: в зв'язку з перейменуванням населеного пункту або вулиці, на якій зареєстрований суб'єкт господарювання, слід здійснити державну реєстрацію змін.
Зокрема, для тих, хто проводить готівкові розрахунки через РРО, це буде означати необхідність не тільки перепрограмувати касові апарати з тим, щоб в розрахункових документах відзначався вірний (оновлений) адреса торгової точки, а й обов'язок протягом 5-ти робочих днів, наступних за днем, коли виникли зміни або інші підстави для заміни реєстраційного посвідчення, подати в орган ДФС за місцем реєстрації РРО реєстраційну заяву з позначкою "Перереєстрація" із зазначенням причини перереєстрації та реєстраційне посвідчення.

Позиція Держпідприємництва
Держпідприємництва зазначає в своїх роз'ясненнях, що зміна назв вулиць не призводить до зміни місцезнаходження підприємства і до переоформленню відповідних дозвільних документів у вигляді ліцензій, виданих раніше відповідно до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.15 г. № 222-VIII. Такий висновок вони роблять на підставі ст.93 ЦКУ. Згідно місцезнаходженням юридичної особи визначене фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Тому відповідні дозвільні документи у вигляді ліцензій не потрібно переоформляти. При зміні поштового індексу або назви вулиць зміни фактичного провадження діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку, не відбувається.

Як вносяться зміни
Оскільки кожен орган влади має свою точку зору з цього приводу, суб'єкту господарювання доведеться приймати рішення, до якого з органів влади прислухатися.
Якщо суб'єкт господарювання все ж вирішить вносити зміни щодо свого місцезнаходження, то пам'ятайте, що на законодавчому рівні не встановлено граничні строки по реєстрації таких змін.
Нагадаємо, що Законом від 09.04.15 г. № 317-VIII (на підставі якого зараз відбувається перейменування назв вулиць в межах засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні) внесені зміни в ч.2 ст.10 Закону № 755.
Ними встановлено, що адміністративний збір не стягується за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів юридичних осіб, пов'язаних з прийняттям Закону № 317 а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи в зв'язку зі зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, спусків, проїздів, проспектів, площ, набережних, мостів, інших об'єктів топоніміки населених пунктів.
Тому при вирішенні вносити зміни в установчі документи у зв'язку зі зміною назв вулиць, за реєстрацію в Держреєстратора таких змін адміністративний збір не потрібно платити.
Також Законом № 755 не встановлено термін подачі заяви про зазначені зміни. Тому кожен вирішує сам, коли йому внести відповідні зміни до установчих документів і піти до Держреєстратору.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://guaranteegroup.com.ua/

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Novyj-adres-predpriyatiya-na-staroj-ulice-kak-vnesti-izmeneniya-v-uchreditelnye-dokumenty-yurlica-2.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!