Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нещасний випадок на виробництві: що з ЄСВ?

24 квітня 2017 р.

Згідно з абзацом 7 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками ЄСВ є роботодавці (страхувальники) – підприємства, установи, організації, фізособи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують, зокрема допомогу з тимчасової непрацездатності особам, які отримують допомогу з тимчасової непрацездатності.
Нормами ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 визначено, що ЄСВ для всіх платників (крім пільгових категорій) установлюється у розмірі 22 % до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄСВ.
Базою нарахування ЄСВ для платників, зазначених в абзаці сьомому п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, є, зокрема, сума оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги з тимчасової непрацездатності.
Отже, сума допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, пов’язаною з нещасним випадком на виробництві, є базою нарахування ЄСВ.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!