Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

НБУ створить перелік попередньо кваліфікованих осіб для інвестування в неплатоспроможні банки

December 29, 2015

НБУ затвердило Положення про порядок попередньої кваліфікації осіб, які можуть брати участь у виведенні неплатоспроможних банків з ринку, та погодження набуття ними участі в банках.
Цим положенням НБУ визначає вимоги до осіб, які зможуть брати участь у конкурсі Фонду гарантування вкладів фізосіб щодо виведення з ринку неплатоспроможних банків (фізичні та юридичні особи, банки України в якості приймаючих банків).
У разі відповідності осіб установленим вимогам щодо ділової репутації та фінансового (майнового) стану, приймаючих банків – установленим критеріям вони включаються до Переліку попередньо кваліфікованих осіб, який веде НБУ.
Попередньо кваліфіковані особи, які беруть участь у конкурсі Фонду гарантування вкладів фізосіб, подають НБУ актуалізовану інформацію та проходять додаткову перевірку під час конкурсу. Переможець конкурсу (фізична або юридична особа) погоджує з НБУ набуття істотної участі в неплатоспроможному банку.
Створення такого переліку допоможе якісно опрацьовувати заявки інвесторів у стислі терміни. Так, якщо на розгляд документів інвестора щодо набуття або збільшення істотної участі в банку в звичайному режимі відводиться 3 місяці, то при продажу неплатоспроможного банку НБУ має лише 2 дні на опрацювання пакета документів. При цьому Перелік попередньо кваліфікованих осіб дасть змогу заздалегідь опрацювати документи й лише оновлювати дані в разі необхідності.

Постанова НБУ від 24.12.15 р. № 942 набула чинності з 29.12.15 р.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!