Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нацбанк розширює можливості бізнесу з репатріації дивідендів

November 16, 2017

З метою поліпшення інвестиційного клімату України та з огляду на сприятливу ситуацію на валютному ринку, Нацбанк продовжує поступову валютну лібералізацію шляхом пом’якшення тимчасових антикризових обмежень, які втратили свою ефективність.
По-перше, Нацбанк розширює можливості бізнесу з репатріації дивідендів за кордон в іноземній валюті. Відтепер українські компанії зможуть сплачувати іноземним інвесторам дивіденди, нараховані не лише за 2014–2016 рр., як було досі, а й за період до 2013 року включно. Щомісячний ліміт на такі операції становитиме не більше 2 млн дол. США на одну юридичну особу (емітента, депозитарну установу або іноземного інвестора). Водночас репатріація дивідендів, нарахованих за 2014–2016 рр., відбуватиметься, як і раніше, у межах щомісячного ліміту на рівні 5 млн дол. США на одну юридичну особу.
По-друге, резиденти-позичальники, які перебувають у процесі ліквідації, зможуть здійснювати дострокове погашення зовнішніх запозичень від нерезидента-кредитора (за кредитним договором/договором позики згідно з порядком (черговістю) задоволення вимог кредиторів, визначеним законодавством України). Відповідний пункт буде додано до переліку виключень із заборони на дострокове погашення зовнішніх запозичень резидентом на користь нерезидента.
За оцінками Нацбанку, зазначені кроки не призведуть до значного зростання попиту на іноземну валюту (наразі купівля валюти з метою репатріації дивідендів, нарахованих за 2014–2016 рр., становить менше 4 % попиту на валюту на міжбанківському ринку). Відтак вони не спричинять додаткового тиску на міжбанківському валютному ринку.

Постанова Правління НБУ від 14.11.17 р. № 112 набула чинності з 15.11.17 р. (Офіційне інтернет-представництво НБУ від 14.11.17 р.).

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!