Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

НБУ продовжує сприяти довірі громадян до використання платіжних карток

September 12, 2016

Правління Національного банку України прийняло постанову від 06.09.16 р. № 382 (далі – Постанова) з метою удосконалення норм Положення № 7051 та узгодження їх вимог з кращими міжнародними практиками, зокрема законодавством Європейського Союзу2 та правилами міжнародних платіжних систем, у частині захисту прав користувачів платіжних карток.
Відтепер Положення № 705 містить вимогу до банків не покладати повну відповідальність на користувача за спірні операції з використанням платіжних карток.
Національний банк України очікує, що запровадження такої вимоги спонукатиме банки удосконалювати рівень обслуговування користувачів платіжних карток та сприятиме зростанню довіри користувачів до використання платіжних карток.
Окрім того, Постановою приведено окремі норми Положення № 705 до законодавства України, що регулюють відносини у сфері електронної комерції, запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму, та розповсюдження зброї масового знищення.
Також Постановою продовжено граничний строк переходу на обслуговування банків – учасників платіжних систем, які користуються послугами процесингових установ-нерезидентів за операціями із застосуванням електронних платіжних засобів на території України до процесингових установ-резидентів.
Постанова набирає чинності з 09 вересня 2016 року.
1 - Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 05.11.14 р. № 705
2 - Директива ЄС 2015/2366 Європейського Парламенту та Ради від 25 листопада 2015 року про платіжні послуги на внутрішньому ринку (PSD2)

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/NBU-prodolzhaet-sposobstvovat-doveriyu-grazhdan-k-ispolzovaniyu-platezhnyx-kart.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!