Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

НБУ планує врегулювати систему дистанційної ідентифікації клієнтів банків BankID

June 7, 2016

Національний банк України запрошує банківську спільноту, громадськість та органи виконавчої влади долучитися до публічного обговорення регулювання системи дистанційної ідентифікації клієнтів банків BankID.
Проект Положення про Єдину національну систему дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID розміщений за посиланням: http://www.bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=31983728&cat_id=37194.
Система BankID Національного банку України - сервіс, який дозволяє проводити дистанційну ідентифікацію громадян та підприємств для отримання адміністративних послуг в електронному режимі. Отримання цих послуг проводитиметься на Єдиному державному порталі адміністративних послуг (https://poslugy.gov.ua) та інших порталах органів виконавчої влади.
Користуючись цією послугою, клієнти банків України зможуть уникати довгих черг та складних процедур при отриманні адміністративних послуг від держави, їх можна буде отримати в онлайн-режимі. З іншого боку, для банків система BankID надасть можливість запропонувати своїм клієнтам нові зручні та корисні банківські послуги у онлайн-режимі.
Крім того, BankID надає рівні можливості для гравців банківської системи, адже центральний банк не буде зберігати отримані дані про клієнтів банків чи використовувати їх у комерційних цілях.
Система BankID допоможе у розвитку електронного урядування в Україні, єдиної національної системи ідентифікації громадян та підприємств, а також сприятиме прозорості виконавчої влади та боротьбі з корупцією.
Наразі система BankID НБУ функціонує у тестовому режимі. Передбачається, що пілотний проект BankID буде запущений восени 2016 р.
У розвинених країнах світу BankID широко використовується для спрощення процесу отримання адміністративних послуг громадянами. Подібний сервіс існує у Швеції, Норвегії, Фінляндії, Естонії, Латвії та інших країнах Європи.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/NBU-planiruet-uregulirovat-sistemu-distancionnoj-identifikacii-klientov-bankov-BankID.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!