Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

НБУ нормативно врегулював здійснення валютних інтервенцій за новою формою

October 31, 2016

НБУ створив нормативно-правову базу для запровадження нової форми валютних інтервенцій - запиту щодо найкращого курсу, відповідно до затвердженої нещодавно Стратегії валютних інтервенцій НБУ на 2016-2020 рр.
Перевагою цієї нової форми валютних інтервенцій є швидкість її застосування. Якщо валютний аукціон, який Національний банк активно використовується наразі, є найбільш вдалою формою інтервенцій для накопичення міжнародних резервів, то інтервенція із запитом щодо найкращого курсу є найбільш ефективним інструментом для згладжування функціонування міжбанківського валютного ринку. Адже ця нова форма інтервенцій дає змогу оперативно реагувати на зміну ситуації на валютному ринку.
Здійснення запиту щодо найкращого курсу відбуватиметься таким чином. Спочатку Національний банк здійснює у банків запит щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти через торговельно-інформаційні системи. Отримавши пропозиції банків, Національний банк укладає угоду з тим банком, який запропонував найкращу ціну.
Для участі в інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу Національний банк обиратиме банки за прозорими критеріями. А саме - банк повинен входити до переліку з двадцяти банків, які за попередній квартал мали найбільші обсяги операцій з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими учасниками міжбанківському валютному ринку та Національним банком.
На початку кожного кварталу Національний банк електронною поштою направлятиме банкам перелік банків, які в поточному кварталі можуть стати учасниками такої валютної інтервенції.
Водночас Національний банк врегулював можливість використовувати торговельно-інформаційні системи (ТІС) для проведення валютних інтервенцій. Нагадуємо, відповідно до дорожньої карти з удосконалення роботи міжбанківського валютного ринку, яка була презентована Національним банком учасникам фінансового ринку минулого тижня. В подальшому НБУ планує відійти від активного використання системи ВалКлі та Системи надання інформації за угодами на міжбанківському кредитному ринку КредІнфо. Натомість, НБУ має намір перейти до роботи через сучасні ТІС Блумберг та Рейтер, у відповідності до міжнародних практик.
Зазначені зміни запроваджуються постановою Правління Національного банку № 397 від 28 жовтня 2016 року "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Вона набуває чинності з 29 жовтня 2016 року.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/NBU-normativno-ureguliroval-osushhestvleniya-valyutnyx-intervencij-po-novoj-forme

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!