Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Податкова дозволяє коригування податкового кредиту в межах спецрежиму з ПДВ

November 9, 2016

У Листі № 20752 ДФС нарешті висловила лояльну до сільгосппідприємств – суб’єктів спецрежиму з ПДВ позицію щодо коригування податкового кредиту в межах самого спецрежиму, тобто між таблицями 1–3 додатка 10 до спецрежимної декларації з ПДВ.

Потреба в такому коригуванні виникає в разі так званої «зміни напряму» використання раніше придбаних товарів (робіт, послуг) чи основних засобів.

Наприклад, на початку року було придбано пальне для роботи сільгосптехніки. У періоді його придбання вхідний ПДВ розподілили між таблицею 1 додатка 10 (вирощування зернових та технічних культур) та таблицею 3 (виробництво інших сільгосптоварів та надання сільгосппослуг) у такому співвідношенні, як планувалося їх використати. Фактично ж за даними бухобліку використання пального на здійснення цих видів сільгоспдіяльності виявилось іншим (наприклад, сої було посіяно більше, а  зернових менше, ніж планувалося на початку року), у зв’язку із чим і виникає необхідність перенесення частини податкового кредиту з таблиці 1 до таблиці 3.

Ні Податковим кодексом, ні будь-якими іншими нормативними документами не визначено порядку здійснення зазначеного коригування. Деякі податківці навіть заперечували саму можливість його здійснення (мовляв, немає порядку – значить, немає й підстав для коригування). Натомість пропонувалося подавати уточнюючі розрахунки до декларацій з ПДВ за минулі періоди та «виправляти» неіснуючу помилку, сплачуючи при цьому штраф (3 % від суми заниження податкового зобов’язання). Однак у наведеній вище ситуації йдеться не про помилку, допущену в минулому періоді, яку необхідно виправити, а саме про зміну напряму використання раніше придбаних товарів (робіт, послуг) та основних засобів.

І ось, нарешті, хоч і наприкінці року, податківці таки дійшли висновку, що коригування між таблицями додатка 10 здійснювати можна. Єдине, про що не сказано в Листі № 20752, це за яким рядком коригувати. Але ми вже неодноразово пропонували здійснювати таке коригування за рядком 8 відповідної таблиці додатка 10. На нашу думку, даний рядок найбільше відповідає цій операції, адже називається він «Коригування податкового кредиту у зв’язку із частковим використанням товарів/послуг, необоротних активів в операціях сільськогосподарського виробництва (переноситься до рядка 13 декларації 0121–0123 звітного (податкового) періоду)».

Тобто якщо необхідно перенести частину податкового кредиту, наприклад із таблиці 1 до таблиці 3 додатка 10 до спецрежимної декларації з ПДВ, то в рядку 8 таблиці 1 зазначаємо відповідну суму зі знаком «–», а в такому самому рядку таблиці 3 – зі знаком «+». Оскільки обидва значення (з мінусом та плюсом) будуть однакові – то переносити щось до рядка 13 декларації не доведеться.

Причини здійснення такого коригування, його дату та суму рекомендуємо зафіксувати документально (у наказі, бухгалтерській довідці). Це допоможе відстояти під час перевірок правомірність його здійснення.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nalogovaya-razreshaet-korrektirovku-nalogovogo-kredita-v-predelax-specrezhima-po-NDS.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!