Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Платники податків Донбасу мають змогу відстрочити свої грошові зобов’язання перед бюджетом

July 16, 2014

Платники податків, у яких у зв’язку з проведенням заходів з подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України існує ймовірність несвоєчасної сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) або відсутня можливість їх сплати, мають право на отримання відстрочення (розстрочення) таких грошових зобов’язань (податкового боргу).
Для ініціювання відстрочення грошових зобов’язань (податкового боргу) платник податків повинен звернутися до органу доходів і зборів за місцем свого обліку або за місцем обліку такого грошового зобов’язання (податкового боргу) з письмовою заявою.
У заяві обов’язково повинні бути зазначені суми платежів (податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), пені), сплату яких платник податків просить відстрочити, а також строк відстрочення та періоди сплати таких платежів. При цьому суми, строк сплати яких ще не настав, та строк сплати яких вже минув, вказуються окремо.
Крім цього, до заяви обов’язково додається економічне обґрунтування, яке складається з:
-  переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин;
-  аналізу фінансового стану;
- графіка погашення відстрочених сум;
- розрахунків прогнозних доходів платника, що гарантують виконання графіка погашення.
Рішення про відстрочення грошових зобов’язань приймається органом доходів і зборів протягом 30 календарних днів з дати подання заяви.
Відстрочення надається окремо за кожним податком, збором, штрафною (фінансовою) санкцією (штрафом), пенею. Строки сплати відстрочених сум або їх частки можуть бути перенесені шляхом прийняття окремого рішення та внесення змін до договору відстрочення.
Крім цього, податковий борг платника податків, що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин), може бути списаний як безнадійний. Для цього платник податків повинен звернутися до органу доходів і зборів за місцем обліку безнадійного податкового боргу та/або за місцем обліку такого платника з письмовою заявою. В такій заяві повинно бути зазначено суми податків та зборів, що підлягають списанню.
До заяви обов’язково додаються документи, які підтверджують, що податковий борг вважається безнадійним.

За матеріалами офіційного порталу Міндоходів.

Новини за темою:
ЕСВ для роботодавців, що працевлаштували переселенців із зони АТО, можуть зменшити
Юрособам, втратившим документи, спростять процедуру отримання ЕЦП
За переселенцями із зони АТО зберігається робоче місце
Для продовження термінів подання звітності у зоні АТО необхідно звернутися з відповідною заявою

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!