Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Оподаткування поетапного експорту

September 20, 2013

Відповідно до п. 185.1 ст. 185 ПК об`єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПК та з вивезення товарів за межі митної території України.
В разі експорту товарів датою виникнення податкових зобов`язань з їх постачання вважається дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, а для послуг - або дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата таких послуг, або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. При цьому, вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковується за нульовою ставкою.
Якщо умовами контракту передбачено поетапне виготовлення товару, що оформлюється актом виконаних робіт, то на дату оформлення такого акту у продавця виникають податкові зобов`язання з ПДВ на вартість виконаних робіт, які відповідно до вимог ст. 186 ПК щодо визначення місця постачання послуг оподатковуються ПДВ за ставкою 20 %.
При подальшому постачанні товару покупцю-нерезиденту на дату оформлення митної декларації у продавця виникають податкові зобов`язання з ПДВ на всю вартість поставленого товару з правом застосування нульової ставки ПДВ. Причому, до митного оформлення такого товару продавець повинен виписати:
-     розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до ПН, виписаної на вартість попередньо виконаних робіт з відповідним зменшенням податкових зобов`язань, нарахованих на вартість поставлених послуг по частковому виготовленню товару;
-     іншу ПН на всю вартість товару, що експортується, із відповідним відображенням експортної операції у податковій декларації з ПДВ.

Лист Міндоходів від 12.06.13 р. № 7772/7/99-99-19-04-02-17.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!