Оподаткування доходів у формі заробітної плати
Згідно з пп. 164.2.1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі - ПКУ) доходи у вигляді зарплати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму ЄСВ, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок зарплати працівника, а також на суму ПСП за її наявності (п. 164.6 ПКУ).
Однак, слід зауважити, що з 01 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким внесено зміни, зокрема, до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в частині скасування утримання ЄСВ з найманих працівників.
Крім того, Законом № 909 до ПКУ внесено зміни в частині встановлення єдиної ставки ПДФО у розмірі 18% зокрема, для доходів у вигляді заробітної плати (п. 167.1 ПКУ).
Враховуючи викладене, оскільки Законом № 909 з 01 січня 2016 року скасовано утримання ЄСВ з зарплати найманих працівників, то під час нарахування доходів у формі зарплати база оподаткування ПДФО визначається як нарахована зарплата, зменшена на суми страхових внесків, а також на суму ПСП за її наявності, передбачених п. 164.6 ПКУ, але без зменшення на суму ЄСВ. При цьому, доходи у вигляді зарплати оподатковуються за ставкою 18%.
Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Nalogooblozhenie-doxodov-v-forme-zarabotnoj-platy.