Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Національний банк дебюрократизує проведення валютних операцій для страхових компаній

November 2, 2016

В рамках дебюрократизації валютного регулювання Національний банк України спрощує використання іноземної валюти в діяльності страхових компаній. Для цього регулятор вносить зміни до Положення про застосування іноземної валюти в страховій діяльності.
По-перше, скасовано вимогу про обов’язкове подання перекладу документів, викладених іноземною мовою. В подальшому такий переклад надаватиметься лише за наявності відповідної потреби у банку, що забезпечує контроль за операціями.
По-друге, відтепер банки зможуть проводити валютні операції на підставі не лише оригіналів документів, а й їх копій. І оригінали, і копії будуть прийматися і в паперовій, і в електронній формі.
Це дозволить прискорити обслуговування клієнтів під час проведення банками валютних операцій, автоматизувати процеси обробки та зберігання документів, зменшити надмірне навантаження на клієнтів банків щодо документального оформлення валютних операцій.
По-третє, Національний банк спрощує вимогу до оформлення копій документів, необхідних для цілей валютного контролю у сфері страхової діяльності. Досі  копії певних документів обов'язково мали засвідчуватися нотаріально. Відтепер Положення дозволятиме приймати і копії таких документів, що засвідчені безпосередньо клієнтом банку. Так само, і переклади документів можна буде засвідчувати не лише нотаріально, а й клієнтом банку.
Такий крок сприятиме суттєвому зменшенню адміністративних витрат страхових компаній. Натомість вони тепер зможуть використати вивільнені кошти для пожвавлення власної економічної діяльності.
Відповідні зміни затверджені постановою правління Національного банку України № 398 від 1 листопада 2016 року "Про затвердження Змін до Положення про застосування іноземної валюти в страховій діяльності". Постанова набуває чинності з 2 листопада 2016 року.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nacionalnyj-bank-debyurokratiziruet-provedeniya-valyutnyx-operacij-dlya-straxovyx-kompanij

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!