Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нарахування лікарняних сумісникам: що потрібно знати

March 12, 2016

Право на допомогу з тимчасової непрацездатності, вагітності та пологах застрахована особа має як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Це передбачено ч. 1 ст. 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Важливо! Допомога за сумісництвом надається тільки у разі, якщо на момент настання страхового випадку застрахована особа там працює.
Розрахунок допомоги, відповідно до п. 30 чинного Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, проводиться роботодавцями окремо за основним місцем роботи і за сумісництвом. З огляду на це, розрахунковий період визначається за кожним місцем роботи також окремо. При цьому зазначена норма Порядку не містить уточнень в частині внутрішнього або зовнішнього сумісництва.
Нарахування допомоги на роботі за сумісництвом провадиться на підставі наступних документів:

  • копії листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника і скріпленої печаткою за основним місцем роботи,
  • довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи (якщо особа працює на кількох роботах за сумісництвом додаються довідки за всіма місцями роботи).

Щомісячна сумарна заробітна плата у розрахунковому періоді за основним місцем роботи та за сумісництвом не повинна перевищувати розмір максимальної величини (граничної суми) заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески.
У 2016 році максимальна величина бази нарахування ЄСВ дорівнює 25 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб і становить:

  • з 1 січня - 34 450 грн;
  • з 1 травня - 36 250 грн;
  • з 1 грудня - 38 750 грн.

Інформація надана Чернігівської міською виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Nachislenie-bolnichnyx-sovmestitelyam-chto-nuzhno-zna.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!