Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нацбанк спростив операції з валютними цінностями для банків та їх клієнтів

June 19, 2017

Спрощено проведення валютних операцій з торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на міжбанківському валютному ринку України та на міжнародному валютному ринку.
По-перше, спрощення стосується проведення валютних операцій на умовах «форвард».
Національний банк надав банкам можливість здійснювати власні валютні операції на умовах «форвард» без обмеження по групі Класифікатора іноземних валют, строку та виду операції, що хеджується (пара валюта/валюта; гривня/валюта). Досі такі операції дозволялися лише за умови, що обидві валюти з пари належать до 1-ї групи Класифікатора та на строк, що не перевищує 365 календарних днів.
Крім того, регулятор суттєво спростив умови проведення форвардних операцій для бізнесу – клієнтів банків, які є суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності. Такі компанії отримали можливість здійснювати операції з обміну (конвертації) іноземної валюти на умовах «форвард» без обмеження по групі Класифікатора, строку та виду операції, що хеджується.
Також вони зможуть проводити операції з купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на умовах «форвард» для хеджування ризику зміни курсу іноземної валюти щодо гривні за зовнішньоторговельними операціями без обмеження по групі Класифікатора та строку цієї операції. Раніше строк таких операцій мав становити до 365 днів.
По-друге, розширено спектр операцій з банківськими металами, які здійснюють уповноважені банки.
Банки зможуть проводити на міжбанківському валютному ринку купівлю-продаж банківських металів на умовах «тод», «том», «спот», «форвард» або «своп» не лише за гривні, як було досі, а й за іноземну валюту.
Окрім того, банки зможуть проводити на міжнародних ринках за будь-яку іноземну валюту Класифікатора операції як з купівлі, так і з продажу банківських металів на умовах «тод», «том», «спот», «форвард» або «своп». Досі їх можливості з продажу банківських металів були обмежені 1-ю групою Класифікатора.
По-третє, Національний банк зняв обмеження на проведення операцій з обміну безготівкової іноземної валюти для фізичних осіб, які не є підприємцями. Такі клієнти зможуть здійснювати відповідні операції з безготівковою валютою, що є на їх рахунку, без обмеження по групі Класифікатора та кількості таких операцій протягом дня. Досі вони мали можливість проводити такі операції тільки один раз протягом дня і лише з іноземною валютою 1-ї групи Класифікатора.
Крім того, для клієнтів –фізичних осіб банки здійснюватимуть обмін готівкової іноземної валюти на безготівкову без обмеження по групі Класифікатора.

Постанова Правління НБУ від 15.06.17 р. № 55 набуває чинності з 26.06.17 р. (Офіційне інтернет-представництво від 16.06.17 р.).

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!