Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

НАБУ очікує скасування ставки пенсійного збору при купівлі валюти

December 15, 2016

Скасування ставки пенсійного збору при операціях з купівлі валюти поверне валютообмінні операції на легальний ринок. Є велика вірогідність, що Верховна Рада прийме відповідний законопроект у другому читанні вже цього тижня
Сьогодні депутати отримали ще одну таблицю поправок. Тому зараз важко сказати, які саме поправки будуть прийняті, з урахуванням пропозицій Національного банку та Комітету ВРУ з питань бюджету. Але в тексі законопроекту № 4741, прийнятому в першому читанні передбачалося, що він набере чинності вже з 1 січня наступного року. Тобто час вже піджимає, а закон досі ще не прийнятий.
Наразі ставка пенсійного збору при операціях купівлі готівкової іноземної валюти складає 2%. Верховна Рада України мала намір скасувати цей збір ще восени. 1 листопада 2016 року 247 парламентарів проголосували за прийняття законопроекту № 4741 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо сприяння детінізації валютообмінних операцій» у першому читанні. Зокрема, проект передбачає скасування ставки пенсійного збору при операціях з купівлі валюти як в готівковій, так і безготівковій формі, а також обмін валют без надання посвідчення особи.
В пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що впровадження такого механізму наповнення Пенсійного фонду не відповідає основним принципам функціонування пенсійної системи України. Повинна бути солідарна відповідальність працівників і роботодавців при сплаті податків, а не покладання її на третіх осіб.
Однобічна сплата податків призвела до масштабного відтоку валюти з банківського сектору та зростання тіньових валютообмінних операцій. А саме, створення розгалуженої мережі нелегальних обмінних пунктів, які ідентифікують своїх клієнтів та вимагають сплати пенсійного збору.
Крім того, законопроект також передбачає внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме скасувати вимогу пред’являти документи, що посвідчують особу, при купівлі валюти. Це збігається з позицією Нацбанку, який постановою № 364 від 2 серпня 2016 року дозволив фізичним особам проводити готівкові валютообмінні операції без пред'явлення документів, але на суму, що в еквіваленті не перевищує суму 150 тис. грн.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/NABU-ozhidaet-otmeny-stavki-pensionnogo-sbora-pri-pokupke-valyuty

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!