Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

На підприємстві простій: як індексувати зарплату?

December 4, 2015

На підприємстві в листопаді на два тижні був оформлений простій. Як індексувати зарплату працівникам за цей місяць? Як індексувати зарплату, якщо простій буде оформлений на повний місяць?

Оплата часу простою не належить до постійних виплат із зарплати, які підлягають індексації. Тому виплати за час простою не індексуються.

За усними роз'ясненнями фахівців Мінсоцполітики, якщо частину місяця на підприємстві був простій, то індексацію слід розраховувати як при неповністю відпрацьованому місяці.

Це означає, що суму індексації визначаємо з розрахунку повного робочого часу, а виплачуємо пропорційно до відпрацьованого часу. Оплата, яка виплачується працівникам за час простою, до розрахунку індексованої суми не включається.

Розглянемо на числовому прикладі, як розрахувати індексацію зарплати, якщо в поточному місяці був простій.

Приклад

У листопаді у виробничому цеху з 2-го по 13-те число був оформлений простій, час якого оплачувався робітникам у розмірі 2/3 тарифної ставки. Тарифна ставка різноробочого Ковтуна К. М. – 1 400 грн. Базовий місяць для розрахунку індексації – січень 2015 року. Необхідно розрахувати для цього працівника суму індексації за листопад.

Унаслідок простою листопад відпрацьовано не повністю, тому розраховуємо суму індексації пропорційно до відпрацьованого часу:

1. Спочатку визначимо суму індексації виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1.09.15 р. – 1 378 грн.) за календарний місяць. Індекс для проведення індексації – 35,9 %, повна сума індексації за листопад становитиме 494,70 грн. (1 378 грн. х 35,9 %).

2. Тепер визначимо суму індексації пропорційно до відпрацьованого часу (у листопаді відпрацьовано 11 робочих днів із 21 робочого дня).

3. Сума індексації становитиме:

494,70 грн. : 21 р. д. х 11 р. д. = 259,13 грн..

Якщо простій на підприємстві оформляється на повний місяць, тоді індексувати нічого. Адже відсутній сам об'єкт індексації – зарплата. Якщо працівники не трудилися протягом цього місяця, то зарплату за відпрацьований час їм не нараховували.

За матеріалами журналу „БАЛАНС” від 07.12.15 р. № 100.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!