Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

На період проведення АТО змінено порядок справляння податків

April 19, 2017

15.04.17 р. набув чинності Закон від 23.03.17 р. № 1989-VIII (далі – Закон № 1989), який опубліковано у газеті «Голос України» від 14.04.17 р. № 69, але п. 1 розд. II «Прикінцеві положення» визначено, що він застосовується до податкових періодів, починаючи з 1 січня 2017 року.
Цим Законом:
1. Виправлено технічну помилку щодо оподаткування дивідендів за ставкою 9 %.
2. Викладено у новій редакції пункт 38 підрозд. 10 «Інші перехідні положення» розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу (далі – ПК), яким визначено особливості справляння податків і зборів на період проведення антитерористичної операції (далі – АТО).
Зокрема, уточнено, що норми цього пункту ПК поширюються:
• на платників податків, які станом на 14.04.14 р. мали місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території, яка визнана такою відповідно до постанови Верховної Ради від 17.03.15 р. № 254 «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями», або в населених пунктах на лінії зіткнення;
• та/або платників податків, які мають об’єкти оподаткування місцевими податками, зборами на цих територіях.
Дія цього пункту не поширюється на територію України, визнану тимчасово окупованою відповідно до Закону від 15.04.14 р. № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».
Також встановлено, що на період проведення АТО для платників податків, місцезнаходженням (місцем проживання) яких станом на 14.04.14 р. була тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів на лінії зіткнення і які станом на 01.01.17 р. не змінили своє місцезнаходження (місце проживання) із зазначених територій на іншу територію України:
1) зупиняється нарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені за несвоєчасне погашення визначених станом на 14.04.14 р. грошових зобов’язань;
2) зупиняється застосування норм ст. 59, 60 (в частині податкових вимог), 87–101 Податкового кодексу (далі – ПК).
Відлік строку давності, визначений ст. 102 ПК, зупиняється на період, протягом якого до платників податків, зазначених у цьому підпункті, не застосовувалися заходи стягнення, передбачені ст. 59, 60, 87–101 ПК.
Не підлягають поверненню на поточний рахунок платника податку, не спрямовуються на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших податків, зборів, не повертаються у готівковій формі за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку нараховані та сплачені за період проведення АТО:
• суми податку на нерухоме майно за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості,
• суми плати за землю за земельні ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, та/або території проведення АТО.
Крім того, Законом № 1989 конкретизовано, що під час нарахування (виплати) фізосіб-підприємців, місцезнаходженням або місцем проживання яких є тимчасово окупована територія (незалежно від системи оподаткування), доходу від здійснення ними підприємницької діяльності суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, зобов’язані утримати податок на доходи у джерела виплати.
Визначено також спеціальні правила підтвердження даних, визначених у податковій звітності платниками податків/податковими агентами, які провадили господарську діяльність на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення і не можуть пред’явити первинні документи.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!