Чи можна змусити таксистів та маршрутчиків стати вихованішими?
Луцька міська рада затвердила етичний кодекс водія таксі та маршрутного таксі (далі – Кодекс). Метою Кодексу є підвищення відповідальності водія таксі та маршрутного таксі за безпеку та комфорт пасажирських перевезень, а також покращення якості пасажирських перевезень.
Встановлені принципи роботи та норми етичної поведінки водія таксі та маршрутного таксі.
Так, дії водія мають спрямовуватися виключно на задоволення інтересів пасажира та виконання покладених на нього обов`язків щодо безпечного та комфортного їх перевезення. Водій ні за яких причин не виїде на маршрут, якщо транспортний засіб має несправності.
Водій зобов`язаний проявляти толерантність та стриманість до кожного пасажира незалежно від його емоційних проявів та зауважень, приділяти особливу увагу пасажирам-жінкам, особам похилого віку, інвалідам, малолітнім дітям.
Водію забороняється:
- використовувати ненормативну лексику та образливі жести щодо пасажирів;
- розмовляти по мобільному телефону під час керування транспортним засобом без застосування спеціальних технічних засобів;
- здійснювати оплату за проїзд під час руху маршрутного таксі;
- палити або приймати їжу під час руху транспортного засобу;
- транслювати в салоні інформацію (музику, рекламу), окрім передбаченої державними та місцевими органами;
- мати неохайний вигляд (одяг, зовнішність).
Контроль за дотриманням норм Кодексу здійснює перевізник. Пасажир таксі або маршрутного таксі при виявленні порушення або недотримання водієм умов цього Кодексу повинен заявити про такий факт перевізнику за контактами, що обов`язково мають бути розміщені на видному місці в транспортному засобі, або за телефоном гарячої лінії міської ради.
Рішення Луцької міської ради від 27.06.13 р. № 42/104 набуло чинності з дня прийняття.