Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи можна ввести до штатного розпису посаду, якої немає у Класифікаторі професій?

1 грудня 2017 р.

Оскільки професійна назва роботи «водій кари» у Національному класифікаторі ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.10 р. № 327 (далі – ДК 003:2010), не передбачена, а згідно з п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту населення від 29.07.93 р. № 58, записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнято працівника, виконуються для робітників і службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у ДК 003:2010, то вводити таку назву до штатного розпису не можна. Тобто для назви «водій кари» необхідно знайти у ДК 003:2010 відповідник.
Для навантаження, розвантаження та перевезення вантажів на промислових підприємствах, складах, базах, залізничних станціях, у портах застосовуються компактні транспортні засоби – електро- та автовізки різних систем, у тому числі обладнані підйомними платформами та кранами. Вони також можуть називатися або «підлоговий транспорт», або «автокар», «електрокар».
У КП передбачається професійна назва роботи «Водій електро- та автовізка» з кодом КП 8334. Кваліфікаційні характеристики та перелік основних робіт, які властиві для професії водій електро- та автовізка, є у випусках ДКХП:
•          1 – «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» (затверджений наказом Мінсоцполітики від 29.12.04 р. № 336);
•          87 – «Житлово-комунальне господарство населених пунктів» (затверджений наказом Держкомбуду від 14.06.99 р. № 144).
Застосування цієї посади не обмежене певними галузями. Її може впровадити будь-яке підприємство.
Саме цю посаду доцільно включити до штатного розпису.

Джерело: http://pl.dsp.gov.ua/archives/4845

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!