Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи можна звільнити з роботи в період декретної відпустки?

19 квітня 2017 р.

Питання: працівниця знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, вона хоче звільнитись за власним бажанням без поважних причин не виходячи на роботу. Яка процедура її звільнення і чи можна її звільнити: останнім днем відпустки чи до закінчення відпустки?

Звільнення з роботи за ініціативою працівника в період декретної відпустки відбувається так само, як і звичайне звільнення.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 «Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника» КЗпП працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Отже, жінці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, необхідно повідомити свого керівника за два тижні до дати фактичного звільнення.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!