Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи можна працівнику-інваліду надати відпустку за свій рахунок на строк більше 30 календарних днів?

4 липня 2014 р.

Так. Пояснимо докладніше, на якій підставі.
Роботодавець на прохання працівника-інваліда зобов`язаний надати йому відпустку без збереження заробітної плати:
· якщо працівник – інвалід 1-ї або 2-ї групи – тривалістю до 60 к. д. на рік.
· якщо працівник – інвалід 3-ї групи – тривалістю до 30 к. д. на рік.
Крім того, у працівника-інваліда є ще право на відпустку без збереження оплати на загальних підставах. Нагадаємо: ст. 26 Закону „Про відпустки” передбачає, що працівникові за сімейними обставинами або з інших причин за узгодженням з роботодавцем може надаватися відпустка без збереження заробітної плати тривалістю не більше 15 к. д. на рік.
Ми вважаємо, що роботодавець може надати працівнику – інваліду 3-ї групи 35 днів відпустки за свій рахунок, з них: 30 к.д. – згідно з п. 6 ч. 1 ст. 25 Закону „Про відпустки” та 5 к. д. – згідно зі ст. 26 Закону „Про відпустки”.

Більш докладну консультацію див. у журналі „БАЛАНС” від 07.07.14 р. № 54.

Новини за темою:
Квота робочих місць для працевлаштування осіб, які мають додаткові гарантії

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!