Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи може юрособа володіти та користуватися земельною ділянкою, призначеною для ОСГ?

16 липня 2015 р.

Чи може сільськогосподарське підприємство (юридична особа) придбати та використовувати земельну ділянку з цільовим призначенням «для ведення особистого селянського господарства» (далі – ОСГ)?

Відповідно до ст. 82 Земельного кодексу юридичні особи (засновані громадянами України або юридичними особами України) можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності в разі придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами.
Сільськогосподарським підприємствам, установам та організаціям, крім державних і комунальних, землі сільськогосподарського призначення можуть належати на праві власності. Право власності на землю цих підприємств може набуватися шляхом внесення до статутного капіталу земельних ділянок їх засновників та придбання земельних ділянок за договорами купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами.
На сьогодні заборонено відчуження та зміна цільового призначення земельних ділянок, призначених для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, та земельних ділянок, виділених у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення ОСГ.
Проте з 12.02.15 р. змінено норми деяких законодавчих актів, що регулюють зазначені питання.

Білш детально див. «Баланс-Агро» № 27, який виходить з друку 20.07.15 р.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!