Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи може припадати перший день відпустки на вихідний день?

June 30, 2016

Згідно з графіком надання щорічних відпусток по підприємству на липень поточного року заплановано надання працівникові щорічної основної відпустки. Працівник написав заяву про надання такої відпустки починаючи з 17 липня (вихідний день). Керівництво підприємства відмовилося надати відпустку в термін, що зазначений у заяві працівника, мотивуючи це тим, що перший день відпустки повинен обов’язково припадати на робочий день, а вихідні дні й так призначені для відпочинку працівника. Чи законні дії керівництва підприємства?

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України Про відпустки  тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та іншими нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.
Згідно зі ст. 10 Закону України «Про відпустки» конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.
Виходячи з вищевказаного, жодних законодавчих обмежень щодо надання працівнику щорічної відпустки починаючи з вихідного дня немає.

Управління Держпраці у Хмельницькій області

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Mozhet-li-prixoditsya-pervyj-den-otpuska-na-vyxodnoj-den

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!