Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи може єдинник третьої групи видавати поворотну фіндопомогу?

August 18, 2016

Спеціалісти UTEKA прокоментували лист ДФС від 30.05.2016 р. № 11771/6/99-99-15-02-02-15 (далі– Лист № 11771).

У Листі № 11771 ДФС роз’яснила, що разове надання єдинником третьої групи поворотної фінансової допомоги (далі – ПФД) не вважається фінансовим посередництвом. А отже, не є порушенням і не потребує обов’язкового виходу зі спрощеної системи оподаткування. Завважимо, що згідно із законом видача ПФД взагалі не належить до фінансового посередництва. А крім того,не в компетенції ДФС визначати частоту видачі позик (один раз чи більше) для того, щоб кваліфікувати таку видачу як фінансове посередництво.
Але як би там не було, з Листа № 11771 незрозуміло, який саме єдинник третьої групи мається на увазі – фізособа чи юрособа. Уважаємо, що це роз’яснення стосується обох. Адже для єдинників у цьому питанні повинен бути один підхід до оподаткування. Водночас із роз’яснень у ЗІР із цього питання випливає, що коли єдинник:

  • юрособа – він може як надавати, так і отримувати ПФД (категорія 108.01.02);
  • фізособа – тоді, надаючи ПФД, він займається фінансовим посередництвом і порушує умови перебування на спрощеній системі. Тому, згідно з пп. 5 пп. 298.2.3 Податкового кодексу, такий єдинник повинен перейти з наступного кварталу на загальну систему оподаткування. А суму ПФД при її поверненні оподаткувати за ставкою 15 % (категорія 107.04).

Оскільки ДФС ніяк не може остаточно визначитися з оподаткуванням ПФД, яку надає єдинник, рекомендуємо єдиннику-позикодавцеві постаратися отримати від ДФС листа з роз’ясненнями на свою адресу.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Mozhet-li-edinshhik-tretej-gruppyvydavat-vozvratnuyu-finpomoshh

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!