Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Мобільні пристрої хочуть прирівняти до касових апаратів

October 5, 2016

Прийнято за основу законопроект № 4117 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків".
Законопроектом пропонується розширити визначення РРО, оскільки класичні касові апарати з паперовою стрічкою, які зберігають дані про розрахункові операції в пам'яті, дорого коштують, і при цьому вже застаріли.
Так, в Законі про застосування РРО запропоновано встановити, що розподілена комп'ютерно-касова система - це реєстратор розрахункових операцій, виконаний із застосуванням розподіленого комп'ютерного засобу (терміналу) і центральних комп'ютерних засобів (серверів), об'єднаних за допомогою телекомунікаційної мережі загального користування (Інтернет), фіскальні функції якого розподілені між сервером і терміналом, при цьому програмне забезпечення, яке виконує фіскальні функції і взаємодію сервера і терміналу, має засоби перевірки достовірності, і розрахункові документи, фіскальні звітні чеки і контрольна стрічка якого формується в електронній формі і має цифровий підпис розподіленої комп'ютерно касової системи.
Іншими словами, РККС це РРО з обов'язковою передачею в центральну базу даних податкових органів по Інтернету електронної копії кожного чека, підсумкових даних про проведені розрахункові операції за кожен день, і інформація контрольної стрічки якого зберігається на фіскальному сервері системи з застосуванням методів захисту даних.
Такий пристрій третього покоління дозволяє використовувати в якості терміналу звичайні пристрої широкого вжитку - планшети, смартфони, ноутбуки, комп'ютери. А цифровий підпис кожного чека забезпечує незмінність інформації.
Додатково вводяться поняття електронного повідомлення і цифрового підпису РККС.
Дані зміни дозволять підприємцям знизити витрати на придбання РРО та створять передумови для демонополізації ринку РРО.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Mobilnye-ustrojstva-xotyat-priravnyat-k-kassovym-apparatam

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!