Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Мінсоцполітики обіцяє підняти мінімальну зарплату на 50%: чи це реально

August 12, 2016

Мінсоцполітики скоро вдасться підняти мінімальну заробітну плату в Україні на 50%. Представлено план конкретних дій, які начебто дозволять це зробити.
Досягнути цього буде можливо, запровадивши деякі зміни у системі формування заробітної плати. Підвищення за рахунок урізання інших виплат, оптимізації бюджету тощо дадуть змогу збільшити цей показник щонайбільше на 10%. Пропонується шукати альтернативні шляхи збільшення.
По-перше, мінімальну зарплату раніше прив’язували до прожиткового мінімуму. Тепер ці показники, начебто, формуються не залежно одне від одного. По-друге, це відобразиться на роботодавцях. Вони змушені будуть із зарплати більше платити до бюджету і більше відраховувати єдиного соціального внеску. Тобто, це позитивне рішення для тих, хто отримує офіційну зарплату, а не виплати у конвертах. Рева пояснив, що збільшаться розміри саме «чистої зарплати».
За нинішнього стану державного бюджету фактично нереально збільшити мінімальну заробітну плату одразу на 50%. Адже мова йде не лише про саму мінімальну зарплату, а про те, що від її показника нараховується багато інших соціальних платежів. Це автоматично призведе до необхідності піднімати їх усіх.
Таке збільшення соціальних статей витратної частини бюджету є надзвичайно великим. Його держбюджет у нинішньому стані просто не зможе виконати. Враховуючи ще й те, що з’являється дуже велика небезпека недоотримання крупної дохідної частини саме від приватизації. Адже очевидно, що цього року уряд навряд чи вже встигне зробити велику приватизацію, особливо такого вартісного об’єкту, як Одеський припортовий завод, що зупинив свою роботу.
Не виконується сповна доходна частина бюджету, тому немає можливості різко збільшувати витратну.
Справа у тому, що інший високопосадовець зовсім нещодавно заявляв, що треба переглядати прожитковий мінімум у бік його збільшення. Тому подібні соціальні популістські заяви виконати зараз неможливо, адже українська економіка не є сьогодні на стадії росту (не демонструє суттєвого зростання). Отже немає й можливості підіймати соціальні стандарти.
Звісно, їх можна підняти за рахунок урізання інших витрат, але ж не на великі показники. Тим паче, не на 50% одразу.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!