Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Мінрегіон працює над врегулюванням спрощення дозвільних процедур у будівництві

October 10, 2016

Дозвільні процедури у будівництві спрощено шляхом запровадження будівництва в залежності від категорії складності об’єкта на підставі дозволу або за декларативним принципом.
Із прийняттям Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» запроваджений декларативний принцип будівництва та введення в експлуатацію об’єктів, зокрема для ІІІ категорії складності. Вони включають в себе переважну і основну частину житлово-громадської та соціальної забудови, практично вивів зазначені об’єкти з під сфери контролю держави.
Забудовники з метою отримання права на виконання будівельних робіт за декларативним принципом занижують категорію складності об’єктів з IV до ІІІ категорії складності.
Так, із 86,5 тисяч об’єктів ІІІ категорії, які будувалися у 2014-2015 роках, у процесі будівництва в умовах дії мораторіїв на перевірки перевірено лише 3,5 тисячі або 4 відсотки. На кожному п’ятому із перевірених об’єктів виявлені суттєві порушення.
Для уникнення негативних наслідків потрібно на законодавчому рівні врегулювати, що будівництво об’єктів ІІІ категорії складності здійснюється на підставі дозволу на виконання будівельних робіт.
В рамках подальшого спрощення декларативних процедур пропонується законодавчо врегулювати питання отримання права на будівництво об’єктів, які не є складними в технічному плані на підставі повідомлення, а не декларації. Тобто об’єкти І та ІІ категорій складності, які становлять 80% об’єктів будівництва.
Наразі розроблений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» який дозволить зменшити кількість відмов в отриманні дозвільних документів.
Законопроектом передбачені норми гарантування  законності будівництва та захисту інтересів інвесторів. Також, проект передбачає створити доступність для маломобільних груп населення.
Після прийняття цього законопроекту, зменшиться кількість будівельних афер.
Крім того, проект Закону України дозволить врахувати забудовниками потреби місцевої громади в об’єктах соціально-побутового призначення.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Minregion-rabotaet-nad-uregulirovaniem-uproshheniya-razreshitelnyx-procedur-v-stroitelstve

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!