Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Мінфін удосконалить процедуру адміноскарження для платників податків

August 22, 2016

Мінфін презентує зміни для публічного обговорення до Порядку оформлення і подання скарг платників податків та їх розгляду органами ДФС.
Мінфін прагне зробити співпрацю ДФС та платників податків максимально відкритою та ефективною, саме тому ми даємо можливість кожному не лише дізнатись про наші ініціативи, а й безпосередньо вплинути на процес.
Функціонування цього механізму мінімізує кількість судових спорів,, а відповідно, витрати платників та держави в судовому процесі. Це також підвищить прозорість розгляду скарг, а також гарантуватиме реалізацію прав платників податків.
Додаткова інформація:
Прозорість процесу гарантується правом платника податків:
• заявляти клопотання про:
- відкритий розгляд скарги;
- присутність під час розгляду скарги за участю платника податків представників засобів масової інформації;
• здійснювати технічну фіксацію засідання за допомогою фото-, відеозйомки, звукозапису;
• ознайомлюватись із матеріалами перевірки та адміністративного оскарження в електронній та письмовій формі, робити з них копії, виписки за допомогою технічних засобів.
При цьому контролюючий орган нижчого рівня зобов'язаний надіслати до контролюючого органу вищого рівня (що розглядає скаргу), в електронній або письмовій формі всі документи, що стосуються розгляду скарги. Це позбавить платників необхідності “шукати” матеріали справи по різним інстанціям розгляду скарги в ДФС.
Важливим є запровадження додаткових інструментів гарантування об’єктивності розгляду скарги:
- у розгляді скарги тепер мають право приймати участь представники Мінфіну, Державної регуляторної служби, Уповноважений з питань підприємництва при ДФС та представники Ради бізнес-омбудсмена;
- крім того, позиція таких осіб та мотиви не врахування такої позиції (якщо вона не була врахована) повинні бути вказані у рішенні за результатами розгляду скарги.
Окрім більш зваженого підходу до прийняття рішень в ДФС, така зміна також посилить позиції платників податків при подальшому судовому розгляді спору.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Minfin-usovershenstvuet-proceduru-adminobzhalovaniya-dlya-nalogoplatelshhikov

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!