Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Мінфін розробив законопроект щодо реєстрації ПН, щоб спростити процедуру для бізнесу

August 23, 2017

Мінфін розробив законопроект «Про внесення змін до статті 201 Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». Найближчим часом законопроект буде поданий на розгляд КМУ.

У чому суть?

З 1 липня працює система автоматичного призупинення реєстрації ризикових накладних (п. 201.16 Податкового кодексу, далі – ПК), яка покликана протидіяти податковим махінаціям та вимиванню коштів із бюджету через податкові схеми. Щоденно призупиняється реєстрація близько 0,4 % податкових накладних, до яких потрапляють як фіктивні накладні, так і невелика кількість податкових накладних підприємств реального сектору економіки.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається Комісією ДФС та згідно із законом надсилається платнику податку протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та поданих документів.

Проте чинними нормами ПК не передбачено жодних наслідків для платника податку в разі, якщо Комісією ДФС не прийнято рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ПН, РК, ЄРПН) та/або не надіслано таке рішення платнику податку протягом 5 робочих днів.

Що дає законопроект?

Даний законопроект пропонує ввести чіткий строк (5 днів), відведений для надання рішення ДФС щодо блокування або реєстрації призупиненої податкової накладної платника. У разі якщо цей термін буде прострочено, податкова накладна буде автоматично зареєстрована. Таким чином, Комісія ДФС буде більш вмотивована швидко приймати відповідні рішення, тому що платник податку не має ставати жертвою недостатньо оперативної роботи контролюючого органу.

Для максимальної ефективності роботи комісії ДФС до неї буде залучено додаткових фахівців, які зможуть оперативно розглядати призупинені накладні.

На внесенні цього принципового пункту до Закону від 21.12.16 р. № 1797-VIII, яким передбачено запуск автоматичної системи припинення ризикових накладних, Міністерство фінансів наполягало ще під час його розробки у грудні 2016 року, але під час обговорення в парламенті ця норма була виключена з фінальної версії Закону.

Тому, проаналізувавши процеси роботи системи, Мінфін пропонує внести цю поправку задля спрощення процедур для бізнесу.

Джерело:https://uteka.ua/ua/publication/Minfin-razrabotal-zakonoproekt-o-registracii-NN-chtoby-uprostit-proceduru-dlya-biznesa

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!