Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Мінфін готує зміни до П(С)БО 22

March 1, 2017

Мінфін у листі від 10.02.17 р. № 31-11410-01-2/3710 нагадало, що для визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток здійснюється коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного за правилами бухгалтерського обліку.
П(С)БО 22 визначає порядок коригування фінансової звітності, яка оприлюднюється, на вплив інфляції та загальні вимоги до розкриття інформації про неї у примітках до фінансової звітності. Зокрема, згідно з п. 4 П(С)БО 22 показники річної фінансової звітності підприємства за умови досягнення значення кумулятивного приросту інфляції 90% і більше підлягають коригуванню із застосуванням коефіцієнта коригування.
При цьому МСБО 29 визначено додаткові чинники, крім рівня кумулятивного приросту інфляції, якими характеризуються гіперінфляційні процеси в економіці країни. Тому певні категорії суб'єктів господарювання, які складають фінансову звітність за МСФЗ, можуть не перераховувати показники фінансової звітності, якщо сукупність таких чинників відсутня.
На думку Мінфіну, це призведе до розбіжностей у правилах складання фінансової звітності, які мають бути єдиними та обов'язковими для всіх суб'єктів господарювання, в частині перерахунку показників фінансової звітності підприємствами, що повинні оприлюднювати фінансову звітність, а показники такої фінансової звітності виявляться неспівставними, у тому числі для статистичних і податкових цілей.
У зв'язку з цим Міністерством фінансів підготовлено проект наказу "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку" (далі - проект наказу), яким, зокрема, вносяться зміни до П(С)БО 22 в частині збільшення значення кумулятивного приросту інфляції, який дозволить суб'єктам господарювання не коригувати показники річної фінансової звітності за 2016 рік.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Minfin-gotovit-izmeneniya-v-PSBU-22.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!