Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Матеріали для безоплатного гарантійного ремонту: як нараховувати ПДВ?

31 липня 2017 р.

Операція з безоплатної передачі товарів/послуг платником ПДВ згідно зі ст. 185 ПК є об'єктом обкладення ПДВ, база обкладення ПДВ при здійсненні якої визначається за правилами, установленими п. 188.1 Податкового клдексу (далі – ПК), при цьому податкові зобов'язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПК не нараховуються.
Водночас у разі якщо вартість безоплатно переданих товарів та наданих послуг включається до складу вартості оподатковуваних операцій із постачання (реалізації) самостійно виготовлених товарів/послуг та компенсується їх споживачами, збільшуючи при цьому базу обкладення ПДВ, то такі товари/послуги вважаються використаними в оподатковуваних операціях, а тому передача/надання вказаних товарів/послуг не розглядається як окрема операція з постачання (у тому числі з безоплатного постачання) товарів/послуг, яка підлягає обкладенню ПДВ.
У разі якщо вартість безоплатно переданих товарів та наданих послуг не включається до складу вартості оподатковуваних операцій із постачання (реалізації) самостійно виготовлених товарів/послуг, то така передача/надання товарів/послуг розглядається як операція з безоплатного постачання товарів/послуг, яка є об'єктом обкладення ПДВ та оподатковується у загальновстановленому порядку виходячи з бази обкладення ПДВ, визначеної п. 188.1 ПК. За такою операцією платник податку зобов'язаний скласти дві податкові накладні (одну – на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, іншу – на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною) та зареєструвати їх в ЄРПН.

Лист ДФС від 18.07.17 р. № 1262/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!