Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Хто відповість за події на Донбасі

17 вересня 2014 р.

Верховна Рада України ухвалила у цілому законопроект № 5082 "Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей".
Законодавчим актом від кримінальної відповідальності звільняються особи, які вчинили в період з 22 лютого 2014 року по день набрання чинності Законом включно на території Донецької, Луганської областей, на якій проводилась антитерористична операція, діяння, що містять ознаки злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України, і які під час вчинення зазначених діянь:
- були учасниками збройних формувань або особами, задіяними в діяльності таких формувань, та/або
- брали участь в діяльності самопроголошених органів в Донецькій, Луганській областях або протидіяли проведенню АТО.
Законом встановлено, що названі особи звільнятимуться від кримінальної відповідальності за умови, що вони до спливу місяця з моменту набрання чинності законом звільнили або не утримують заручників, добровільно здали держорганам або не зберігають вогнепальну зброю, бойові припаси, вибухові речовини, вибухові пристрої, військову техніку, не займають будівлі, приміщення держорганів і органів місцевого самоврядування та не беруть участі у блокуванні роботи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій у Донецькій та Луганській областях, про що подали відповідну заяву в орган досудового розслідування, який здійснює кримінальне провадження.
Згідно із законом, відповідні кримінальні провадження підлягатимуть закриттю. Підлягатимуть закриттю також ті кримінальні провадження, які розпочаті у зв`язку з вищеназваними діяннями і в яких жодній особі не повідомлено про підозру.
Дія цього закону не поширюватиметься на осіб, які:
- є підозрюваними, обвинуваченими (підсудними) і не здійснили вищезазначені дії та/або
- підозрюються або обвинувачуються у вчиненні діянь, що містять ознаки злочинів, передбачених низкою статей Кримінального кодексу України, або засуджені за вчинення злочинів, передбачених цими статтями, та/або
- вчинили дії, що призвели до падіння 17 липня 2014 року в Донецькій області літака компанії "Malaysia Airlines" рейсу МН17, та/або перешкоджали проведенню розслідування цієї авіакатастрофи.
Законом також звільняються від адміністративної відповідальності особи, які вчинили в період з 22 лютого 2014 року по день набрання чинності цим законом включно на території Донецької, Луганської областей, на якій проводилась АТО, діяння, що містять ознаки адміністративних правопорушень, передбачених КУпАП.
Постанови про накладення адміністративних стягнень за вчинення адміністративних правопорушень, що не були виконані до набрання чинності цим законом, виконанню не підлягатимуть.

За матеріалами офіційного веб-порталу ВР України.

Новини за темою:
Прийнято Закон про особливий статус окремих районів Донбасу.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!