Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Критерії відбору банків для виплати зарплат бюджетникам можуть змінити

26 липня 2016 р.

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» закликає Уряд прозоро визначати критерії відбору банків для виплати зарплат бюджетникам, пенсій та соцдопомоги. Важливо уникнути помилок, допущених у резонансній Постанові КМУ від 20.01.16 р. № 37, що призвели до порушення прав громадян України, спотворення конкурентного середовища і судових позовів до КМУ.
Мінфін разом з НБУ на заміну скандальній Постанові КМУ № 37 розробив Проект нового порядку проведення конкурсного відбору банків для виплат зарплат бюджетникам, але експерти УКБС зазначають про необхідність його доопрацювання, насамперед щодо вимог до активів банку, надання в стислі терміни довідок від НБУ, відповідальності керівників бюджетних установ за примусове переведення працівників на обслуговування до іншого банку.
УКБС зауважує, що прийняття такого документу повинно здійснюватись не кулуарно, а публічно, із залученням до погодження громадськості. Оскільки  питання стосується права громадян на вільний вибір зручного для них банку. Адже зарплата, пенсія, грошова допомога – це кошти, які належать людині, є її власністю. Тому для держави, яка обрала шлях євроінтеграції, такі обмеження неприпустимі.
Для уникнення корупції УКБС наполягає на необхідності отримання безпосередньо Мінфіном напряму(!) довідок НБУ про частку активiв банку у банкiвськiй системi, застосування регулятором заходів впливу до банку-претендента та ін. При цьому, не передбачений обов’язок НБУ або іншого держоргану оперативно надавати такі довідки на запит банків.
Необхідно передбачити зобов’язання керівників бюджетних установ підписувати договори з будь-яким банком з числа уповноважених, в якому працівник бажає обслуговуватись, а також відповідальність керівництва за відмову працівникам у цьому праві чи примусове переведення на обслуговування до іншого банку.  За даними УКБС, останнім часом збільшилось число скарг серед клієнтів банків на примусове переведення на обслуговування до інших банків за вибором керівництва, а не самого працівника.
Крім того, оскільки передбачена відповідальність банків безкоштовно обслуговувати зарплати бюджетників , необхідно зобов’язати Мінфін забезпечити доступ банків до переліку бюджетних установ та підтримувати його в актуальному стані.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kriterii-otbora-bankov-dlya-vyplaty-zarplat-byudzhetnikam-mogut-izmenit

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!